Vítame Vás na internetových stránkach 3D ortodoncia, s.r.o.

COVID-19

Všetky vchody polikliniky Družba sú už otvorené do 16:00. Po 16 hod je vstup len cez hlavný vchod.

Pripravili sme pre vás inštruktážne videá s navigáciou do našej ambulancie a pokynmi pred vyšetrením:

Preventívne opatrenia v súvislosti s koronavírusom

- Vstup do Polikliniky Družba len so zakrytými ústami a nosom rúškom cez hlavný vchod, kde Vám zmerajú teplotu a skontrolujú termín v našej ambulancii.
- Doprovod pacienta max. s 1 osobou (zvážte prosím nutnosť doprovodu, všetky nutné informácie Vám vieme dať mailom ambulancia@3dortodoncia.sk alebo telefonicky).
- Do čakárne vstupuje len pacient bez sprievodu rodiča.
- Prosíme, aby do čakárne vstupovali len objednaný pacienti bez sprievodu rodiča.
- Dodržujte prosím rozostupy, maximálny počet ľudí v čakárni sú 3 pacienti.
- Prosíme pacientov, ktorí na termín prišli o viac ako 20min skôr, aby láskavo počkali na chodbe, kde je viac možné dané rozostupy dodržať.
- Pokiaľ ste si zuby pred kontrolou neumyli doma, prosíme urobte tak v nami vyhradenom hygienickom kútiku pre našich pacientov na chodbe.
- Po vstupe do čakárne si prosíme dajte návleky na obuv a bundu zaveste na vešiak.
- Ihneď potom si umyte ruky mydlom aspoň 30s a osušte jednorázovou utierkou.
- Ruky si vydezinfikujte 1 dávkou dezinfekcie a vtierajte nad umyvadlom do zaschnutia.
- Potom sa prosím posaďte a vyplňte pripravený dotazník.
- Žiadame o vyplnenie dotazníka (či nemáte príznaky respiračného ochorenia, neboli ste v zahraničí, v rizikovom kontakte alebo nie ste v karanténe). Podpisom sa zaväzujete, že uvedené údaje sú pravdivé. Podpísaný dotazník odovzdáte v ordinácii pred ošetrením.
- Každému pacientovi pred ošetrením bude zmeraná teplota.

V našej ordinácii sa k novému riziku snažíme pristupovať maximálne zodpovedne. Používame dostupné ochranné pomôcky, ktoré sa nám podarilo v predstihu zabezpečiť -respirátory ffp3, rúška, ochranné okuliare alebo štíty, jednorázové rukavice, jednorázové plášte. Dezinfikujeme vysoko účinnými dezinfekciami pred a po každom pacientovi, používame čističku vzduchu s ionizátorom a germicídny žiarič. Povrchy a podlahy dezinfikujeme niekoľkokrát denne. Používame sterilné sady nástrojov. Očakávame dodanie špeciálnych uzavretých germicídnych žiaričov do ordinácie i čakárne, ktoré budú môcť byť použité nepretržite, aj za prítomnosti ľudí. Takže bezpečnejší vzduch a prostredie než u nás v ordinácii ťažko niekde inde nájdete.

Robíme všetko, čo je v našich možnostiach a silách, preto aj Vás prosíme, aby ste nám pomohli a správali sa zodpovedne.
Ďakujeme a tešíme sa na Vašu návštevu.

Kolektív 3D ortodoncie

Kontroly

Vážení pacienti,
naďalej ordinujeme. Z dôvodu obmedzenia Polikliniky Družba sme nútení skrátiť ordinačnú dobu a ošetrovať hlavne akútne stavy, preto nových pacientov, dlhodobé kontroly prerezávania alebo pacientov v retencii, ktorí majú retenciu v poriadku odobjednávame.
Pacientov s fixným alebo snímacím aparátom naďalej kontrolujeme. Je na Vás, či sa kontroly chcete zúčastniť alebo nie. Ak nie, prosím oznámte nám to sms na tel: 0948816030 alebo mailom na ambulancia@3dortodoncia.sk.
Radi by sme upozornili, že počet nakazených Covid - 19 bude stúpať s maximom na prelome mája a júna (vyjadrenie Inštitútu zdravotníckej politiky), preto prosím zvážte, či nie je lepšie prísť na kontrolu skôr, kým ešte nie je počet nakazených taký vysoký, ako predpovedajú štatistiky. Na kontrole vieme po dohode stav zastabilizovať tak, aby kontrola nebola v ďalšom období nutná. U pacientov, ktorí budú chcieť naďalej pokračovať v aktívnej liečbe bude potrebné prísť aj na ďalšie kontroly.
Kontroly sú nutné u pacientov s aktívnymi prvkami.
Medzi vysoko aktívne prvky, ktoré bez dlhodobej kontroly môžu spôsobiť poškodenie sú páky na retinované očné zuby, forsus aparáty a dlhodobo roztáčané hyrax skrutky.
Prvky aktívne, ktoré môžu pri ich príliš dlhodobej aktivite spôsobiť predĺženie liečby sú: retiazky, pružiny, distalizačné moduly a antispee oblúky.
Aktívne NITI oblúky môžu byť dlhodobo ponechané, keď po ukončení ich aktivity sa nevymenia, nespôsobia poškodenie, iba sa predĺži liečba.
Vieme Vás informovať telefonicky alebo mailom na ambulancia@3dortodoncia.sk v čase 8-12hod kedy máme prístup ku záznamom v kartotéke, ako je to vo Vašom individuálnom prípade.

S pozdravom

Kolektív 3D ortodoncia

Ako sa k nám dostanete ?

Choďte na prvé poschodie, odbočíte vpravo a prejdete cez dlhú chodbu – smer blok D . Po pravej strane sa nachádza očná ambulancia MUDr. Horváth a vľavo sklenené dvere. Prejdete cez sklenené dvere rovno a po pravej strane budete mať ďalšie sklenené dvere. Vyjdete o jedno poschodie vyššie a odbočíte vľavo.

Novinky

01.12.2019

Upozornenie - leták10.02.2017

Certifikáty

MUDr. Ivana Dubovská, PhD. sa stala čestným členom Maďarskej ortodontickej spoločnosti (Honorary member of Hungarian orthodontic society). Certifikáty nájdete tu.

2011-2020 © 3D ortodoncia, s.r.o. ALL Rights Reserved.